Zwalczanie uciążliwych chwastów

Osoby, które mają styczność z rolnictwem, a w szczególności z uprawą zbóż oraz roślin okopowych, doskonale wiedzą jak duże szkody mogą wyrządzić chwasty. Z reguły są to rośliny niepozorne i całkiem pospolite, nierzadko mające pozytywne konotacje związane chociażby z ziołolecznictwem (na przykład chaber bławatek czy rumian polny). Okazuje się jednak, że rozwijając się wśród zbóż mogą wyrządzić poważne szkody w plonach, a to oznacza dla właścicieli upraw wymierne straty.

Należy im więc efektywnie przeciwdziałać. Chwast ma to do siebie, że bywa uciążliwy. Rośliny te bywają bardzo odporne i są w stanie przetrwać wiele lat, niestraszne im trudne warunki atmosferyczne.

Ich usuwanie mechaniczne, choćby poprzez bronowanie, ma bardzo ograniczoną skuteczność. Współcześnie w walce ze szkodnikami stosuje się zupełnie inne rozwiązania w postaci herbicydów. Jednym z takich środków jest Agrosar360.

Odpowiednio dobrane środki chemiczne są w stanie eliminować chwasty ze względu na gatunek lub inne cechy. Trzeba pamiętać o tym, że zazwyczaj należy stosować inne środki chwastobójcze na chwasty jednoliścienne lub dwuliścienne. Nim zdecydujemy się na oprysk zawsze należy zapoznać się z informacjami zawartymi na opakowaniu, a jeśli to nie wyczerpuje wszystkich wątpliwości – sięgnąć do bazy wiedzy jaką jest internet.

Jedno jest pewne. Gdy chwasty są uciążliwe i realnie zagrażają przyszłości naszych upraw, powinniśmy odwołać się do zdecydowanych działań. Herbicydy są w tym momencie oczywistym rozwiązaniem.